fbpx

Tirsdag den 1. september fylder Storms Pakhus 3 år. Det fejrer de lørdag den 5. september med gratis brunsviger, masser af konfetti og fødselsdagssang.

Du skal med Lørdag den 5. september fra kl. 12.30 – 23.30, hvor der er gratis brunsviger og øl-cocktails, masser af konfetti, ballondyr og fødselsdagssang hos Storms Pakhus.

I løbet af hele lørdagen vil hallerne være pyntet op til fødselsdagsfest, og I vil kunne købe Storms spritnye Celebration Cocktail, som de har udviklet særligt til festlighederne. Storms Celebration er en eksotisk sød cocktail, der med sine farver matcher en rigtig fødselsdagsfest.

Herudover venter også et spændende fødselsdagsprogram:

  • 12.30 – 14.30 // Gratis ballondyr. Tryllekunstner Lars U kommer forbi og laver farverige og finurlige ballondyr til de mindste.
  • 14.30 // Gratis brunsviger. Hvis I er en af de 200 første gæster, kan I få gratis brunsviger. Halvdelen af brunsvigerne er baseret på øl fra bryggeriet Theodor Schiøtz Brewing Co., mens den anden halvdel er lavet, som vi bedst kender den her på Fyn.
  • 15.00 // Gratis øl-cocktail. Gratis øl-cocktail til de første 100 gæster, der henvender sig i STORMFULD. Øl-cocktailen er en såkaldt whisky-øl-sour- cocktail, baseret på tropical sour øl med dejlige frugtnoter og friskhed.
  • 16.00-20.00 // DJ Franke. DJ Franke kommer og skaber god stemning.
  • 21.30 // Lykkehjulet. Om aftenen kan I deltage i en fødselsdags-edition af Lykkehjulet, hvor Storms Pakhus skruer op for tempoet, det skøre, humoren og fødselsdagsfeststemningen. Der bliver både lagkage, fødselsdagssang og præmier i lidt større kaliber!

Storms Pakhus byder på både street food og en bred vifte af events i det 6000 m2 store pakhus. Med deres uformelle og urbane rammer, kvalitets-street food og et nøje udvalgt sortiment af drikkevarer er Storms vision at have rollen som sam- lingspunkt for odenseanerne – og med byens centrale beliggenhed midt i landet også som samlingspunkt for besøgende. Hver uge åbner de dørene til forskellige events i samarbejde med fynske kulturaktører og ildsjæle, der inviterer både små og store til leg og læring.

Det er gratis at deltage i Lykkehjulet, men det kræver billet. Billetten kan I få her

MitOdense – det, der samler os